Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowi dilerzy zatrzymani

Data publikacji 04.08.2010

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 13 osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu środków odurzających i psychotropowych. Niektórym z nich policjanci zarzucają wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Skrupulatna praca policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach doprowadziła do zatrzymania wczoraj trzynastu osób (18 – 21 lat), podejrzanych o handel środkami odurzającymi i psychotropowymi. Kilku zatrzymanym mężczyznom policjanci zarzucają wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków.

W trakcie przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych policjanci znaleźli m.in. 10 krzewów konopi indyjskich, sprzęt mogący służyć do uprawy roślin, ponad 30g suszu roślinnego i 9g białego proszku ( prawdopodobnie amfetaminy).

Zatrzymani mężczyźni dzisiaj będą doprowadzeni do prokuratury. Jeśli susz okaże się marihuaną, a biały proszek amfetaminą ,to może grozić im nawet do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast tym, którzy rozprowadzali narkotyki w znacznych ilościach nawet do 10 lat. Policja będzie wnioskować o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Kielcach, mw)
 

Powrót na górę strony