Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA ukrywał się za oceanem

Data publikacji 04.08.2010

53-letniego Jerzego K., poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym, zatrzymali kryminalni z Komendy Stołecznej Policji. Mężczyzna niemal 6 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości między innymi w USA i Szwajcarii. Wpadł w podwarszawskiej miejscowości.

53-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Sąd Okręgowy w Warszawie za działanie w zamiarze pozbawienia życia funkcjonariusza Policji. Zdarzenie miało miejsce w 1994 roku. Mężczyzna chciał oddać do policjanta strzał z pistoletu, jednak broń zacięła się. Dodatkowo Jerzy K. ścigany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa.

Od 6 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Opuścił kraj i wyjechał do USA. W tym roku pojawił się w Szwajcarii, skąd przyjechał do Polski. Policjanci z zespołu poszukiwań celowych namierzyli poszukiwanego mężczyznę na terenie posesji, w jednej z podwarszawskich miejscowości. Razem z kryminalnymi ze Śródmieścia otoczyli i obserwowali budynek. Gdy Jerzy K. wyszedł z domu, został błyskawicznie obezwładniony i zatrzymany.

(KSP/js)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.78 MB)

Powrót na górę strony