Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita szajka złodziei i dilerów

Data publikacji 05.08.2010

Policjanci z Komisariatu Policji w Gorzkowicach wspólnie z piotrkowskimi „wywiadowcami” i funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, rozbili szajkę zajmującą się kradzieżami samochodów, kradzieżami z włamaniem do domów letniskowych i handlem narkotykami na terenie powiatu piotrkowskiego.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na terenie gminy Gorzkowice odnotowano wiele włamań do domów letniskowych i kilka kradzieży samochodów. Policjanci prowadząc czynności w sprawie kradzieży mercedesa sprintera, która miała miejsce w nocy z 27 na 28 lipca, uzyskali informację o sprawcy tego przestępstwa. Stróże prawa ustalili również, że mężczyzna może być członkiem grupy handlującej narkotykami na terenie gminy.

Najpierw w ręce funkcjonariuszy wpadli 18 i 16-latek, podejrzewani o handel narkotykami. Policjanci wstępnie ustalili, że sprawcy w okresie od lipca 2009 roku kilkanaście razy zakupili narkotyki, a następnie starszy z nich sprzedawał je osobom zarówno dorosłym jak i nieletnim na terenie tej gminy. Krótko po tym zatrzymaniu, funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali trzeciego członka szajki, podejrzewanego z kolei o kradzież mercedesa. 18-latek wskazał miejsce ukrycia pojazdu a ponadto przyznał się do kilku wcześniejszych kradzieży z włamaniami do domów letniskowych i kradzieży rowerów.

Po dalszych ustaleniach policjanci zatrzymali i przesłuchali kolejnych podejrzanych, którzy wchodzili w skład ustalonej grupy przestępczej. W wyniku przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kilku kradzieży.

Jednemu z mężczyzn przedstawiono już zarzut posiadania i rozprowadzania narkotyków i na wniosek Prokuratury Rejonowej sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Ponadto czterem zatrzymanym mężczyznom w wieku od 17 do 19 lat przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem.

Natomiast dwaj 18-letni mieszkańcy powiatu podejrzewani o handel narkotykami, zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Ich 16-letni kolega po przesłuchaniu w obecności matki, został zwolniony do domu.

Policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim, prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP w Łodzi, mw)

 

Powrót na górę strony