Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20-letni „pirotechnik” ponownie zatrzymany

Data publikacji 05.08.2010

200 gramów bardzo niebezpiecznego materiału wybuchowego TATP zabezpieczyli policjanci w jednym z mieszkań w Prudniku. Po raz kolejny został zatrzymany 20-latek, który w przeszłości trudnił się produkcją wybuchowych substancji chemicznych. W styczniu policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu ponad 20 kilogramów niebezpiecznych substancji. Wówczas sąd skazał go na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Teraz mężczyzna ponownie stanie przed sądem.

Policjanci z Prudnika uzyskali informację, o tym że jeden z mieszkańców tego miasta, prawdopodobnie ponownie zajął się produkcją wybuchowych substancji chemicznych. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu i KPP w Prudniku.

Wczoraj po południu po przeszukaniu mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli 200 gramów wybuchowej substancji chemicznej. Z uwagi na to, że w pojemniku znajdował się niebezpieczny materiał wybuchowy TATP, podjęto decyzję o ewakuowaniu przebywających w mieszkaniu osób. Materiał wybuchowy został zneutralizowany przez pirotechników z KWP w Katowicach, po wcześniejszym zabezpieczeniu próbki materiału do badań laboratoryjnych. Mężczyzna został zatrzymany.

Przypomnijmy: 4 stycznia 2010 w mieszkaniu 20-latka policjanci odnaleźli i zabezpieczyli dwa pięciolitrowe plastikowe pojemniki z substancjami wybuchowymi o dużej sile rażenia, 2 gramy substancji inicjującej, 13 szklanych słoi z różnymi substancjami chemicznymi, a także butelki z substancjami, które służyły do wyrobu materiałów wybuchowych. W pomieszczeniach mieszkalnych znajdowały się również puste opakowania metalowe po gaśnicach, pojemniki po dezodorantach, tekturowe rurki, termosy, szklane menzurki, zlewki, cylindry miarowe i inne przedmioty, które mogły służyć do wyrobu materiałów wybuchowych.

20-latek ponownie stanie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu, mw)

Powrót na górę strony