Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnalezieni 15-latkowie

Data publikacji 15.02.2007

Akcja poszukiwawcza policjantów i strażaków zakończyła się sukcesem. Dwoje piętnastolatków - pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce odnalazło się cało i zdrowo.

Wczoraj około godz. 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju otrzymał zgłoszenie o zaginięciu dwoje młodych pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w miejscowości Teodorówka w pow. biłgorajskim. Dwoje piętnastolatków, dziewczyna i chłopiec samowolnie opuścili teren placówki. Z uwagi na to, że obydwoje cierpią na upośledzenie umysłowe istniało realne zagrożenie dla ich zdrowia.

Informację o oddaleniu się z placówki piętnastolatków policjanci przekazali wszystkim jednostkom w terenie. Natychmiast po otrzymaniu tej informacji biłgorajscy policjanci wraz ze strażakami rozpoczęli poszukiwania. Działania ekipy skupiły się w pierwszej kolejności na na dokładnym sprawdzeniu całego kompleksu leśnego w pobliskiej okolicy. Z racji późnej pory oraz niskiej temperatury, co mogłoby utrudnić ewentualny samodzielny powrót zaginionych do placówki, postanowiono nie przerywać poszukiwań. Dopiero kilka minut przed godz. 21:00 dziewczynkę i chłopca odnalazł patrol z Posterunku Policji w Potoku Górnym. Podopieczni byli oddaleni około 40 km od swojej placówki. 

Całych i zdrowych piętnastolatków funkcjonariusze przekazali opiekunom ośrodka.
Powrót na górę strony