Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podpalacza

Data publikacji 06.08.2010

W ciągu kilkunastu dni kryminalni zatrzymali sprawcę podpaleń i włamania na Śródmieściu w Gdańsku. Okazało się, że 29-letni gdańszczanin spowodował pożar lokalu gastronomicznego i stoiska z pamiątkami, narażając ich właścicieli na straty sięgające co najmniej 250 tys. zł. 29-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Ponad tydzień temu gdańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze lokalu gastronomicznego i stoiska z pamiątkami na terenie gdańskiej Starówki. Właściciele obiektów w sumie wycenili straty na co najmniej 250 tys. złotych. Tego samego dnia włamano się też do baru w centrum miasta, skąd sprawca ukradł kilka piw i niewielką kwotę pieniędzy. Tuż przed ucieczką z miejsca przestępstwa włamywacz podpalił papierowe serwetki.

Kryminalni z komendy miejskiej i policjanci ze Śródmieścia intensywnie pracowali nad tymi sprawami. Jedną ze sprawdzanych wersji była taka, że tych trzech przestępstw dokonała jedna osoba. Podejrzenia te potwierdziły się. We wtorek kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali gdańszczanina – sprawcę włamania oraz dwóch podpaleń. Wczoraj sąd zdecydował, że 29-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Mężczyzna był już wcześniej karany za posiadanie narkotyków, kradzieże i włamania.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony