Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbicie narkotykowej grupy przestępczej

Data publikacji 15.02.2007

Świętokrzyscy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 11 osób podejrzanych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem hurtowymi ilościami narkotyków na terenie Kielc. Zatrzymań dokonano wchodząc jednocześnie do ponad 20 mieszkań. Do działań użyto oddziału antyterrorystycznego.

Grupa rozprowadzała narkotyki w kieleckich dyskotekach i klubach młodzieżowych. Zatrzymań dokonano jednocześnie wchodząc do ponad 20 mieszkań. Do działań użyto oddziału antyterrorystycznego. W tej sprawie wcześniej aresztowano już dziewięciu mężczyzn.
 
Pierwsze zatrzymania miały miejsce w lipcu ubiegłego roku. Na trasie Kielce – Skarżysko policjanci schwytali w pościgu uciekających Honda Civic dwóch mężczyzn i kobietę. W bagażniku samochodu policjanci odnaleźli ponad kilogram marihuany. W przeszukiwanych wówczas mieszkaniach policjanci zabezpieczyli ukryte w lodówce 3,5 kg amfetaminy i ok. 5 kg marihuany. W jednym z domów znaleźli również kasetkę metalową z 20 tysiącami euro.

Pod koniec sierpnia 2006 roku aresztowanych zostało kolejnych dwóch dealerów w wieku 27 i 30 lat. Sprzedawali oni zamówioną przez telefon komórkowy amfetaminę . W październiku 2006 roku przy ul. Sienkiewicza w Kielcach w momencie sprzedaży narkotyków policjanci zatrzymali następnych dealerów. Z ustaleń policji wynika, że cała 20 – osobowa aresztowana grupa przestępcza w latach 2005–2007 wprowadziła na kielecki „rynek” 162 kg amfetaminy, 72 kg marihuany oraz kilka tysięcy tabletek ekstazy.

Zatrzymani to osoby w wieku od 20 do 30 lat mieszkańcy woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Powrót na górę strony