Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja plantacji konopi indyjskich

Data publikacji 15.02.2007

Drugą plantację konopi indyjskich, założoną przez rozbitą w lutym międzynarodową grupę przestępczą, zlikwidowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. Znajdowała się ona w wolnostojącym budynku w podpoznańskich Plewiskach. Na miejscu zabezpieczono blisko 600 krzaków konopi, w różnym stadium rozwoju, z których według wstępnych szacunków można było przygotować co najmniej kilka tysięcy porcji narkotyku.

Pomieszczenia budynku były chronione załączonym systemem alarmowym. Przestępcy zdemontowali urządzenia wentylacyjne i grzewcze, po których zostały wiązki kabli elektrycznych oraz wyraźne ślady na ścianach. Zostawili jednak krzaki konopi indyjskich. Policjanci ustalają kiedy plantacja została założona i jakie mogła przynieść zyski.
Pod koniec stycznia funkcjonariusze zlikwidowali gigantyczną, skomputeryzowaną plantację konopi indyjskich na poznańskim Piątkowie. Według wstępnych ustaleń przynosiła ona miesięcznie zyski w wysokości 150 tysięcy złotych, a narkotyk tam produkowany mógł trafiać także za granicę. W chwili wejścia policjantów wszystkie urządzenia pracowały pełną parą.

Obie plantację są największymi z dotychczas zlikwidowanych w Wielkopolsce. Czarnorynkowa wartość jednej "działki" waha się w granicach 10-15 złotych.
 
Dwa tygodnie temu do tej sprawy zatrzymano czworo podejrzanych, członków zorganizowanej i zbrojnej grupy przestępczej. Oprócz produkcji narkotyków na masową skalę są oni między innymi podejrzani o uprowadzenie dla okupu poznańskiego biznesmena. Za jego uwolnienie zażądali 8 milionów złotych. Jak ustaliliśmy uprowadzony mężczyzna był przetrzymywany na terenie plantacji na Piątkowie. Zatrzymani: 35-letni Tomasz P., 33-letni Marcin P., 32-letni Adam K. i 28-letnia Katarzyna S, wcześniej notowani za przestępstwa kryminalne, są już tymczasowo aresztowani. Teraz grozi im kara do 15 lat więzienia. 
Powrót na górę strony