Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja plantacji marihuany

Data publikacji 15.02.2007

Policjanci z toruńskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego i komendy miejskiej w Płocku zlikwidowali w m. Rębowo w gminie Wyszogród plantację marihuany. Likwidacja plantacji jest następstwem rozbicia zorganizowanej narkotykowej grupy przestępczej.

Na plantacji 57-letniego rolnika śledczy zabezpieczyli 500 donic z ziemią i roślinami, 3 kg suszu roślinnego przygotowanego do pakowania, 100 gram gotowego do sprzedania narkotyku i 500 gram amfetaminy. Plantacja była prowadzona z wykorzystaniem agregatów prądotwórczych, lamp, nagrzewnic i wentylatorów, była tak zamaskowana, że niewtajemniczona osoba nie zorientowałaby się że istnieje.

Razem z właścicielem gospodarstwa zatrzymano jego 29-letniego syna. Obydwu sprawcom postawiono zarzuty posiadania i wytwarzania znacznej ilości narkotyków, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Z informacji jakie w tej sprawie posiadają śledczy wynika, że w sprawę zamieszanych jest więcej osób, a narkotyki z plantacji trafiały na "rynek" w kujawsko-pomorskim i mazowieckim.
Powrót na górę strony