Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

40-latka przewoziła 5 kg marihuany w rejsowym busie

Data publikacji 12.08.2010

5 kilogramów marihuany zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Izby Celnej w Opolu. Znaleziono je w torbie podróżnej 40-latki, która busem wracała z Holandii. Teraz kobiecie grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek rano (9 sierpnia) policjanci CBŚ wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu zatrzymali 40-latkę, która przewoziła 5 kilogramów marihuany. Kobieta podróżowała rejsowym busem z Holandii do Polski. Policjanci zatrzymali podróżnych na opolskim odcinku autostrady A4, tuż przed wjazdem do Opola.

W trakcie przeszukania bagaży, przy użyciu psa służbowego, funkcjonariusze w torbie 40-latki znaleźli 5 kilogramów marihuany.

Jak ustalili policjanci kobieta jest mieszkanką Bytomia. W trakcie swojej podróży była kurierem przewożącym narkotyki z Holandii do Polski. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonego narkotyku może sięgać nawet 150 000 złotych.

We wtorek, decyzją Sądu Rejonowego w Opolu, kobieta została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy. Za przewóz narkotyków w znacznej ilości zatrzymanej grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / pp)
 

Powrót na górę strony