Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za podrabianie wódek

Data publikacji 16.02.2007

Policjanci z Praszki i Olesna zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu oleskiego. Mirosław S. jest podejrzany o podrabianie alkoholi różnych marek.

Rankiem 13 lutego policjanci z Praszki i Olesna przeprowadzili na terenie gminy Praszka i Rudniki akcję wymierzoną w osoby zajmujące się nielegalnym handlem alkoholem.
Podczas akcji przeszukano kilka prywatnych posesji. Na jednej z nich znaleziono nielegalną rozlewnię alkoholu. Zatrzymano 25-letniego Mirosława S., który zajmował się procederem.
 
Jak ustalili policjanci, wytworzoną wódkę mężczyzna przelewał do butelek podrabiając popularne marki.
 
W rozlewni policjanci zabezpieczyli trzydzieści 30-litrowych pojemników po alkoholu, blisko dwa tysiące dozowników do butelek z wódką, 95 znaków akcyzy i około 70 kapsli z plombami i napisami firmującymi popularne alkohole. Zabezpieczono również 25 litrów alkoholu.
 
Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie ustalili, że zatrzymany mężczyzna swoją działalność prowadził w okresie ubiegłego roku. W wytwórni rozlał około dwa i pół tysiąca litrów spirytusu, a wytworzony alkohol zaopatrywał w fałszywe znaki akcyzy.
 
Mirosław S. swoim postępowaniem złamał kilka ustaw, między innymi ustawę o wychowaniu w trzeźwości i ustawę o wyrobie artykułów spirytusowych; za złamanie tylko tych dwóch grozi mu kara grzywny i pozbawienia wolności do lat 2.
 
Prokurator Rejonowy w Oleśnie wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.
Powrót na górę strony