Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie zatrzymani za groźby i pobicie

Data publikacji 16.02.2007

Dwie uczennice i ucznia gimnazjum zatrzymali północnoprascy policjanci z referatu do spraw nieletnich. Nastolatkowie znęcali się psychicznie i grozili koleżankom z klasy. 16-letni Piotr K. przystawił zapalniczkę do głowy jednej z dziewczynek i groził podpaleniem włosów. Powodem była… zazdrość o sympatię.

Policjanci z referatu ds. nieletnich północnopraskiej komendy ustalili, że w jednym z gimnazjów na Pradze doszło do wielu czynów karalnych. Okazało się, że Samanta M. (16 l.) groziła i znęcała się psychicznie nad dziewczynką, która wysyłała smsy do chłopca, który jej również się podobał. To spowodowało zazdrość Samanty, która nie mogła znieść zalotów koleżanki do chłopaka.

16-lataka wspólnie z Eweliną B. (14 l.) i Piotrem K. (16 l.), wspólnie próbowali zmusić dziewczynkę do zaprzestania wysyłania smsów do sympatii Samanty. Piotr K. groził dziewczynie podpaleniem włosów. Groźba była bardzo realna, bo przystawił jej blisko twarzy zapalniczkę. Ponadto wyszło na jaw, że dziewczynka pod koniec stycznia została pobita przez Ewelinę, jej chłopaka Piotrka i brata Karola B. 

Funkcjonariusze ustalili również, że Samanta M. i Ewelina B. znęcały się psychicznie nad inną dziewczyną. Tu już nie było powodów miłosnych. Policjanci skierowali wszystkie sprawy do sądu rodzinnego i nieletnich.

Powrót na górę strony