Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano oszustów działających w Niemczech

Data publikacji 17.08.2010

Policjanci z KGP zatrzymali w Warszawie i Baranowie dwie osoby poszukiwane przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za udział w grupie przestępczej zajmującej się oszustwami metodą „na wnuczka”. Grupa dokonała w Niemczech co najmniej 221 oszustw – straty pokrzywdzonych szacuje się na około 900 tys. euro. Zatrzymani, Robert K. i Soraya P., czekają na ekstradycję.

Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP od pewnego czasu poszukiwał ukrywających się na terenie naszego kraju członków grupy przestępczej zajmującej się w Niemczech oszustwami metodą na „wnuczka”. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez niemieckie organa ścigania grupa dokonała co najmniej 221 tego typu oszustw. Szacunkowa wartość strat poniesionych w ich wyniku to nawet 900 tys. euro.

Policjanci z KGP, pracując na tą sprawą, ustalili, że poszukiwani ENA członkowie grupy przebywają się w Warszawie. Intensywne działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania na warszawskim Muranowie Roberta K. Drugiej osobie, należącej do grupy, udało się wyjechać z Warszawy, ale funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KGP nie stracili tropu. Prowadził on do Poznania, gdzie kontynuowano działania operacyjne. Ich efektem była kolejna akcja, podczas której zatrzymano w Baranowie k. Poznania Sorayę P.

Zatrzymane osoby czekają na decyzje sądu w sprawie ekstradycji.

mg

Powrót na górę strony