Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypożyczalnia nielegalnych DVD

Data publikacji 16.02.2007

U konkurencji wypożyczał oryginalne płyty DVD, w domu je kopiował i oferował jako legalne w swojej wypożyczalni filmów. Sprawca z innej prowadzonej przez policjantów sprawy przy użyciu specjalnego sprzętu komputera z nielegalnym oprogramowaniem przerabiał karty jednej z cyfrowych telewizji. Później sprzedawał je na internetowej aukcji.

Wczoraj policjanci z Białegostoku wkroczyli do jednej z wypożyczalni płyt. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że wypożycza się tam nielegalne nośniki. Po przeszukaniu pomieszczenia okazało się, że prawie cała oferowana kolekcja jest nielegalna, a filmy nie posiadają wymaganej licencji. Policjanci zabezpieczyli ponad 850 płyt. Dodatkowo w mieszkaniu 52-letniego właściciela wypożyczalni znaleziono jeszcze ponad 1000 nielegalnych nośników. Policjanci zabezpieczyli też komputer, na którym mężczyzna kopiował filmy.
 
Jak ustalili policjanci, sprawca wypożyczał oryginalne płyty w innych białostockich wypożyczalniach, w domu je kopiował, drukował okładki, a potem oferował we własnej wypożyczalni.
 
Zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych grozi mu za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony