Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pies wytropił i wskazał miejsce ukrycia narkotyków

Data publikacji 16.08.2010

Prawie kilogram marihuany ukrył w samochodzie 33-letni mieszkaniec Poznania. Podczas kontroli drogowej narkotyki wytropił specjalnie wyszkolony policyjny pies. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W niedzielę podczas działań blokadowych przeprowadzonych w województwie wielkopolskim, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, na posterunku kontrolnym ustawionym na trasie krajowej nr 2, zatrzymali do rutynowej kontroli czarną skodę octavia. Podróżował nią 33-letni mieszkaniec Poznania. Po przeszukaniu samochodu pies wyćwiczony w znajdowaniu środków odurzających, wytropił i wskazał narkotyki, które ukryte były w bagażniku samochodu, pod tapicerką.

Policjanci zabezpieczyli pięć paczek owiniętych w ciemną folię (około 1 kg). Okazało się, że była to marihuana, której czarnorynkową wartość oszacowano na około 20 tys. zł.

33-letni kierowca został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Mężczyzna jest dobrze znany Policji. W przeszłości był już karany za różnego rodzaju przestępstwa kryminalne.

Zabezpieczone narkotyki będą badać eksperci z Laboratorium Kryminalistyki Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. Kryminalni ustalają, skąd pochodziły środki odurzające i do kogo miały trafić.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony