Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol z rozpuszczalnika do lakierów

Data publikacji 16.02.2007

Policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu, w której trunek produkowano z rozpuszczalnika do lakierów. Funkcjonariusze z Koluszek zabezpieczyli także ponad 6 tys. litrów spirytusu bez znaków akcyzy o rynkowej wartości ponad 350 tys. zł. Policjanci poszukują mężczyzny wynajmującego pomieszczenie, w którym znajdowała się rozlewnia.

Funkcjonariusze od chwili uzyskania informacji o rozlewni obserwowali teren. Rozlewnia alkoholu znajdowała się w dawnej mieszalni pasz należącej do 58–letniego mężczyzny.

Policjanci zabezpieczyli na miejscu około 6 tysięcy litrów spirytusu rynkowej wartości ponad 350 tysięcy złotych, 13 plastikowych pojemników – każdy o pojemności tysiąca litrów z resztkami alkoholu, aparaturę służącą do rozlewania procentowego trunku, worki z kapslami i inne detergenty, które były dodawane do spirytusu.

Na każdym z pojemników znajdowała się nalepka o treści "Rozpuszczalnik do lakierów".

Jak ustalono obiekt ten w październiku 2006 r. od właściciela wynajął nieustalony mężczyzna pod pretekstem przeznaczenia go pod magazyn. Obecnie policjanci ustalają kim może być mężczyzna, który wynajął pomieszczenia i gdzie aktualnie przebywa.
Powrót na górę strony