Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udostępniał oprogramowanie przez peer-to-peer

Data publikacji 16.02.2007

Zarzut rozpowszechniania nielegalnego oprogramowania usłyszy 25-letni student, mieszkaniec Zielonej Góry. Za pośrednictwem Internetu udostępniał innym osobom program komputerowy, wart ok. 400 zł.

Policjanci Wydziału PG Komendy Wojewódzkiej policji w Gorzowie Wlkp. od pewnego czasu obserwowali internetowe poczynania studenta. Ustalili, że za pośrednictwem sieci P2P (peer-to-peer) udostępniał wart ponad 400 zł. program do nawigacji satelitarnej. Dodatkowo na założonym specjalnie do tego celu serwerze przechowywał i udostępniał inne oprogramowania, w tym pirackie wersje popularnych programów. Dostęp do tego serwera miały osoby przez administratora upoważnione.

Policyjne dochodzenie pozwoli ustalić, jakie osoby skorzystały z "atrakcyjnej" oferty zielonogórzanina.

Zgodnie z polskim prawem za nielegalne rozpowszechnianie oprogramowania studentowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialność karną poniosą również osoby, które oprogramowanie takie ściągnęły na swój komputer. Już samo posiadanie nielegalnego programu komputerowego, nawet bez czerpania korzyści finansowych z tego tytułu, jest karalne.  
Powrót na górę strony