Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BSW zatrzymuje za łapówki

Data publikacji 16.02.2007

Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali pod zarzutem korupcji 46-letniego Dariusza S., kierownika Działu Elektrycznego Zakładu Obsługowo Produkcyjnego Komendy Stołecznej Policji. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej.

Policjanci pracowali nad  sprawą od kilku miesięcy. Jak wynika z ich ustaleń, zatrzymany w zamian za kilkutysięczne łapówki od przedsiębiorców wykonujących prace remontowe na terenie należącym do KSP, zatwierdzał kosztorysy z wykonanych robót i doprowadzał do szybkiej realizacji należnych faktur.

W czasie, gdy policjanci z BSW zbierali materiał dowodowy, zgłaszali się do nich kolejni przedsiębiorcy, którzy informowali o żądaniach finansowych Dariusza S. Policjanci BSW przygotowali prowokację i mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku podczas kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej. 
 
Zgromadzony do tej pory materiał dowodowy wskazuje, że zarzucane kierownikowi łapówki mogą nie być jedynymi, które przyjął. Trwa analiza spraw w których podejrzany podejmował decyzje.
 
Śledztwo  jest prowadzone przez  Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga
 
Wczoraj sąd zastosował wobec Dariusza S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 
Policja przypomina, że zgodnie z art. 229 par. 6 KK nie podlega karze sprawca który udzielił korzyści majątkowej lub jej obietnicy i zawiadomił o tym organ powołany do ścigania przestępstw ujawniając wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten się o nim dowiedział.
 
Informację można przekazywać do  Wydziału w Warszawie Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji tel. 022-60-141-89, 022-60-142-80.
 

 

Powrót na górę strony