Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna, który okradł hurtownię zegarków

Data publikacji 17.08.2010

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który okradł hurtownię zegarków w Straszynie koło Pruszcza Gdańskiego. Łupem sprawcy padło ponad 100 zegarków o wartości ok. 140 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły weekend kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej wraz ze swoimi kolegami z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 32–letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna w lutym br. w Straszynie koło Pruszcza Gdańskiego okradł hurtownię zegarków. Wówczas jego łupem padło ponad 100 zegarków o łącznej wartości ok. 140 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali również trzech paserów w wieku od 30 do 40 lat – znajomych sprawcy, którym sprzedał część rzeczy. W trakcie zatrzymania mężczyźni byli zaskoczeni widokiem policjantów i nie stawiali oporu. Mundurowi odzyskali znaczną część skradzionych zegarków.

Wobec wszystkich zatrzymanych prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Za kradzież z włamaniem grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Gdańsku / łn)

Powrót na górę strony