Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukcesy śląskiej policji w walce z narkobiznesem

Data publikacji 17.08.2010

Policjanci ze Śląska skutecznie walczą z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego żywieckiej komendy rozbili działający na tym terenie gang narkotykowy. W innej sprawie o podobnym charakterze udało im się zatrzymać dwóch młodych mężczyzn handlujących środkami odurzającymi. Z kolei ich koledzy z Bielska-Białej doprowadzili do zatrzymania 20-letniego bielszczanina oraz 48-letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanych o handel narkotykami.

W ręce żywieckich policjantów wpadło 8 osób w wieku od 18 do 25 lat. Zatrzymanym mężczyznom zarzucono łącznie 25 przestępstw związanych z posiadaniem i uprawą konopi indyjskich, a także z handlem nimi. W ręce policjantów trafiło kilkadziesiąt działek dilerskich suszu marihuany oraz dwie elektroniczne wagi służące do porcjowania „towaru”. W czasie działań zlikwidowano uprawę konopi indyjskich, która zlokalizowana była na terenie nieużytków rolnych w Grojcu. Wszyscy zatrzymani wkrótce staną przed sądem. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

* * *

W czasie prowadzonych działań na terenie Złatnej policjanci z Żywca zatrzymali dwóch mieszkańców tej miejscowości – 19- i 20-latka, handlujących narkotykami. Funkcjonariusze zarekwirowali łącznie 116 woreczków z marihuaną, z której można było przygotować prawie 270 działek dilerskich, 828 tabletek ekstazy, a także ponad 1300 porcji amfetaminy. Policjanci znaleźli także elektroniczne wagi i woreczki niezbędne do porcjowania "towaru” oraz gotówkę pochodzącą z handlu środkami odurzającymi. Zatrzymanym handlarzom narkotyków grozi teraz do 10 lat więzienia.

* * *

Wczoraj wieczorem w Bielsku-Białej na ulicy Hałcnowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej forda escorta, którym kierował 20-latek. W czasie przeszukania pojazdu funkcjonariusze odnaleźli ukryte w schowkach narkotyki – blisko 200 działek amfetaminy i marihuanę. Policjanci szybko ustalili, że zatrzymany zakupił narkotyki od 48-letniego mężczyzny. W czasie przeszukania mieszkania dilera w Oświęcimiu użyto psa tropiącego do wykrywania narkotyków. Odnaleziono tam kolejne 850 działek amfetaminy, marihuanę oraz wagę elektroniczną i woreczki strunowe do porcjowania środków odurzających. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W przeszłości byli już karani za podobne przestępstwa. Policjanci ustalili ponadto, że 19-latek ma na swoim koncie liczne włamania, między innymi do obiektów sakralnych. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje prokurator i sąd. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / łn)

 

Powrót na górę strony