Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złożyli 10 wniosków kredytowych

Data publikacji 18.08.2010

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy zatrzymali Mariana D. i Marka L., którzy w jednym z banków na terenie Piaseczna, przedstawiając fałszywe zaświadczenia, próbowali wyłudzić kredyt w wysokości 20 tys. zł. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że złożyli jeszcze wnioski kredytowe w 9 innych placówkach bankowych posługując się fałszywymi zaświadczeniami chcąc w ten sposób wyłudzić ponad 100 tys. złotych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy realizując czynności operacyjne uzyskali informację o próbie wyłudzenia kredytu do którego miało dojść w jednych z banków na terenie Piaseczna.

O wyznaczonej godzinie, kiedy „kredytobiorcy” mieli zjawić się w banku, policjanci przygotowali zasadzkę. Kiedy 55-letni Marian D. i 34-letni Marek L. przyszli do placówki, zostali zatrzymani. Kompletnie zaskoczeni mężczyźni próbowali się wyrywać i podjąć próbę ucieczki. Zostali jednak skutecznie obezwładnieni przez policjantów i doprowadzeni do komendy.

Jak się okazało, złożone w banku dokumenty kredytowe były podrobione, a na ich podstawie mężczyźni próbowali wyłudzić kredyt o wysokości 20 tys. złotych. Policjanci nie dopuścili do wypłaty gotówki. 20 tys. złotych pozostało w bankowym sejfie, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Z wyjaśnień zatrzymanych wynika, że wyłudzonymi pieniędzmi mieli się podzielić. Potrzebowali pieniędzy na spłatę długów i na bieżące wydatki.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyźni złożyli jeszcze dokumenty w 9 innych placówkach bankowych posługując się fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach. Łącznie chcieli wyłudzić ponad 100 tys. złotych.

Zatrzymani odpowiedzą za usiłowanie wyłudzenia kredytu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony