Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował zabić tasakiem

Data publikacji 18.08.2010

Pijany mężczyzna kuchennym tasakiem wyrąbał otwór w drzwiach mieszkania, wdarł się do jego wnętrza i zaatakował domownika. Napadnięty mężczyzna z licznymi ranami na ciele został przewieziony do szpitala. Zatrzymany przez policjantów napastnik po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Postanowieniem sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy.

W niedzielę po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie otrzymał informację, że w jednym z białogardzkich mieszkań został zaatakowany niebezpiecznym narzędziem mężczyzna. Przybyli niezwłocznie na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że 44- letni mężczyzna, używając tasaka, wyrąbał otwór w drzwiach wejściowych do mieszkania, wdarł się do środka i napadł na 25-letniego właściciela mieszkania.

Pomimo rozpaczliwej obrony 25-latek doznał na ciele licznych ran ciętych i tłuczonych zadanych tasakiem przez napastnika. Mundurowi zatrzymali w mieszkaniu nietrzeźwego 44-letniego mężczyznę, który jest mieszkańcem Białogardu. Badanie trzeźwości wykazało u niego dwa promile alkoholu. Rannemu mężczyźnie udzielono pomocy w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Gdy napastnik wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty: usiłowania zabójstwa oraz gróźb karalnych. Postanowieniem białogardzkiego sądu zastosowano wobec niego areszt na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu kara nie krótsza niż osiem lat więzienia.

(KWP w Szczecinie / łn)

 

Powrót na górę strony