Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępcza grupa w rękach policji

Data publikacji 16.02.2007

Policjanci rozbili działającą na terenie Zamościa i okolic grupę, która ma na swym koncie m.in. kradzieże, kradzieże z włamaniem i podpalenia.

Zatrzymani to mieszkańcy Zamościa, w wieku od 16-33 lat. Włamywali się do sklepów, domów jednorodzinnych, hoteli. Złodzieje kradli wszystko co ich zdaniem można było później sprzedać.
 
Funkcjonariusze ustalili, że w połowie stycznia b.r. przestępcy włamali się do jednego ze sklepów w miejscowości Zarzecze. Z półek zabrali artykuły spożywcze, papierosy i alkohol. Okradli także stojący w sklepie automat do gry. Łączną sumę strat właściciel ocenił na blisko 3000 złotych.
 
Innym razem złodzieje włamali się do jednego z hoteli w Zamościu. Tam po rozbiciu automatu do gier ukradli prawie 600 złotych. Z kolei na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku z nowobudowanego domu w jednej z podzamojskich miejscowości łupem włamywaczy padły elektronarzędzia i inne sprzęty budowlane, na sumę około 6000 złotych.
 
Przestępcy mają także na swym koncie kradzież 1 tony karpia ze stawu hodowlanego pod Zamościem. Właściciel ustala wysokość strat.
 
Na początku lutego mężczyźni zakradli się w nocy na posesję jednego z mieszkańców w miejscowości Wieprzec i podpaliła stodołę. Spaleniu uległy wówczas znajdujące się wewnątrz słoma, maszyny rolnicze oraz odzież. Właściciel ocenił straty na sumę blisko 6000 złotych.
 
Wczoraj wobec czterech mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zaś 16-letni członek tej grupy będzie odpowiadał za popełnione czyny prze Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Zamościu.
Powrót na górę strony