Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie narkotyków i handel nimi

Data publikacji 19.08.2010

Kryminalni z Koła zatrzymali 26-latka podejrzanego o rozprowadzanie narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono 114 woreczków ze środkami odurzającymi. Za posiadanie 120 gramów marihuany odpowie natomiast 23-letni Krzysztof D., zatrzymany przez bemowskich policjantów. Narkotyki mundurowi zabezpieczyli w samochodzie którym jechał, pod fotelem pasażera. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje prokuratura i sąd.

Sygnały o handlarzu docierały do kryminalnych od kilku tygodni. Policjanci każdą informację sprawdzali kompletując obszerny materiał dowodowy. Mając już obraz przestępczego procederu oraz informacje o miejscu przechowywania narkotyków, śledczy wkroczyli do akcji. W środowy wieczór zapukali do drzwi jednego z mieszkań w bloku przy ul. Kolejowej w Kole.

W trakcie przeszukania w pokojach i w kuchni mieszkania funkcjonariusze znaleźli 114 strunowych torebek z białym proszkiem. Poszczególne działki, w różnych ilościach, poukrywane były między innymi w puszce po herbacie oraz opakowaniu po kremie. Użyty przez policjantów tester potwierdził w znaleziskach związki amfetamin. Towar został zabezpieczony i zostanie przekazany do specjalistycznych badań.

Podczas przeszukania w domu był tylko jeden z członków rodziny, 26-letniego właściciela narkotyków zatrzymano w miejscu jego pracy. Mężczyzna trafił do aresztu.

Za handel narkotykami mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

Przy ul. Drogomilskiej w Warszawie bemowscy policjanci z zespołu wywiadowczego zatrzymali w nocy do kontroli drogowej skodę. Samochodem podróżowało trzech mężczyzn. Pod siedzeniem jednego z pasażerów funkcjonariusze zobaczyli folię spożywczą. Po jej rozwinięciu okazało się, że w środku była marihuana – 120 gramów. Do posiadania zabezpieczonego narkotyku przyznał się 23-letni Krzysztof D.

Dzisiaj prokurator postawi mu prawdopodobnie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony