Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Defibrylator wróci na stację metra

Data publikacji 19.08.2010

Anna T. od kilku lat znęcała się nad swoją rodziną. Groziła, że pozabija wszystkich, podpali mieszkanie i wysadzi blok. Jedną z gróźb spełniła – podpaliła mieszkanie. Mundurowi znaleźli przy niej narkotyki. 24-latka ma na swoim koncie również kradzież defibrylatora ze stacji metra. Kobiecie już zostały przedstawione zarzuty.

Anna T. od kilku lat urządzała awantury swoim rodzicom. Policję wezwali sąsiedzi, gdy zauważyli wydobywający się z mieszkania dym. Na szczęście nie doszło do tragedii. Lekkomyślne zachowanie młodej kobiety spowodowało, że częściowemu spaleniu uległa kuchnia.

Rodzina postanowiła opowiedzieć policjantom o sytuacji, jaka ma miejsce w ich domu. Kobieta od kilku lat groziła rodzicom i bratu, że ich pozabija, spali mieszkanie i wysadzi blok w powietrze. Do tej pory rodzice nie przejmowali się groźbami, jakie padały z ust córki. Tym razem postanowili złożyć zawiadomienie na Policji.

Mundurowi zatrzymali Annę T. Okazało się, że 24-latka w pasku miała schowane narkotyki. Po badaniu okazało się, że jest to marihuana.

Policjanci prowadzący postępowanie skojarzyli, że wygląd dziewczyny odpowiada wizerunkowi zarejestrowanemu przez kamery monitoringu na stacji metra, gdzie doszło do kradzieży defibrylatora. Funkcjonariusze od razu to sprawdzili. Podczas przesłuchania kobieta przyznała się, że trzy miesiące temu, ze stacji Metro Ratusz, ukradła defibrylator.

Urządzenie schowane było w pokrowiec, który bardzo jej się spodobał, dlatego go wzięła. Kobieta próbowała sprzedać defibrylator za 5 tys. złotych, ale nikt nie chciał go od niej kupić. Schowała go więc w domu. Urządzenie medyczne służące do ratowania życia do komendy przyniósł brat dziewczyny - znalazł je w szafce stojącej w pokoju siostry.

Annie T. zostały przedstawiono zarzut za znęcanie się nad rodziną, groźby karalne, posiadanie środków odurzających, podpalenie i kradzież defibrylatora.

To nie pierwszy konflikt z prawem 24-latki. Kobieta była niedawno karana za kradzież sklepową.

Defibrylator wkrótce wróci na stację metra.

(KSP / pp)
 

Powrót na górę strony