Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 600 krzewów konopi i 1 kg suszu

Data publikacji 19.08.2010

Kryminalni z Gdańska zlikwidowali wczoraj w Gdyni plantację konopi indyjskich. Uprawa liczyła ponad 600 krzaków, ponadto policjanci zabezpieczyli 1 kg gotowego suszu roślinnego. Na miejscu zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Uprawa znacznej ilości konopi jest zagrożona karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Wczoraj rano funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja narkotyków zorganizowana była na jednej z posesji w Gdyni, w piwnicach pod domem jednorodzinnym. Policjanci odkryli, że można się tam dostać jedynie przez wejście ukryte na zewnątrz budynku. W domu wejście do piwnicy było zamurowane. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli ponad 600 krzaków konopi indyjskich, z których większość mierzyła ok. 2 metrów. Do uprawy konopi wykorzystywano specjalne lampy imitujące światło słoneczne oraz systemy wentylacyjne i nawadniające.

Na miejscu policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który zajmował się tym procederem. Kiedy mundurowi wkroczyli na teren posesji próbował on jeszcze uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany.

Zatrzymany 44-letni mieszkaniec Gdyni został przewieziony do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Uprawa znacznej ilości konopi jest zagrożona karą pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP w Gdańsku / js)
 

Film Zabezpieczyli 600 krzewów konopi i 1 kg suszu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczyli 600 krzewów konopi i 1 kg suszu (format flv - rozmiar 2.99 MB)

Powrót na górę strony