Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

45 razy okradł swojego pracodawcę

Data publikacji 19.08.2010

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Jeziorany, 34-letniego Mariusza S. Jak ustalono, mężczyzna od lutego do kwietnia wynosił z firmy, w której był zatrudniony, specjalistyczne narzędzia, a następnie sprzedawał je na jednym z portali aukcyjnych. 34-latek odpowie za kradzież. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży specjalistycznych narzędzi i elektronarzędzi z jednej z olsztyńskich firm. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Jeziorany. Jak ustalili funkcjonariusze, Mariusz S. od lutego do kwietnia wynosił z zakładu pracy narzędzia, a następnie sprzedawał je na jednym z portali aukcyjnych. Zanim 34-latek został zatrzymany, funkcjonariusze obserwowali portale aukcyjne, gdzie wystawiał skradzione przedmioty.

Policjanci udowodnili 34-latkowi 45 kradzieży. Pracodawca mężczyzny wycenił swoje straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Mariusz S. został zatrzymany w miejscu zatrudnienia. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony obecnością policjantów i w trakcie rozmowy z nimi przyznał się do wszystkich kradzieży. Dodatkowo wyjaśnił, że robił to, ponieważ borykał się z problemami finansowymi.

34-latek odpowie za kradzież – za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony