Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szef grupy fałszerzy zatrzymany

Data publikacji 18.02.2007

Nyscy policjanci zatrzymali fałszerza bonów towarowych 31-letniego Radosława C. - szefa pięcioosobowej grupy, która za podrobione bony kupowała m.in. drogie alkohole i papierosy. 31-latkowi przedstawiony już został zarzut fałszerstwa i oszustwa za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Nyscy policjanci ustalili i 16 lutego (w piątek) zatrzymali oszusta, który w dniach 22 - 24 grudnia 2006 roku w jednym ze sklepów spożywczych w Nysie, płacąc sfałszowanymi bonami, zakupił  w jednej z sieci handlowych towar na kwotę 10 000 złotych. Interesowały go drogie alkohole, dobre papierosy, chemia i słodycze.
 
Zatrzymany mężczyzna to 31-letni Radosław C., który jak się szybko okazało był   pomysłodawcą fałszowania bonów towarowych. Jak ustalili policjanci ich fałszowaniem  zajmowała się pięcioosobowa grupa, 31-latek natomiast pełnił w niej rolę szefa. Cały proceder polegał na kserowaniu jednego bona kilkadziesiąt razy, na łączną kwotę 10 000 złotych.  Wszystko to było możliwe tylko dlatego, że bony te nie posiadały żadnego zabezpieczenia w postaci hologramu.
 
Policjanci przeszukali mieszkanie szefa grupy i znaleźli w nim sprzęt do uprawy marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 22 gramy suszu marihuany, nasiona konopi, 10 sztuk lamp służących do naświetlania sadzonek, folie, doniczki i granulat.
 
31-letniemu Radosławowi C przedstawiony został zarzut fałszerstwa i oszustwa, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Przedstawiony mu został również zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - odpowie on za uprawianie i posiadanie środków odurzających.
Powrót na górę strony