Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano seryjnego włamywacza

Data publikacji 20.08.2010

Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o 7 włamań do domów na terenie gminy Zapolice. Mężczyzna był poszukiwany sześcioma listami gończymi. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Kryminalni ponad miesiąc zbierali dowody niezbędne do przedstawienia mężczyźnie zarzutów. Policjanci zatrzymali go w godzinach popołudniowych, mężczyzna był zaskoczony wizytą policji. 37-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego wpadł ze swoją konkubiną - 50-letnią mieszkanką województwa kujawsko-pomorskiego. Przebywali w domu, który wynajmowali na terenie Zapolic.

Od czerwca podejrzany dokonał sześciu włamań na terenie gminy Zapolice i Sieradz. Złodziej włamywał się do mieszkań pod nieobecność domowników. Najpierw długo obserwował posesje. Na „robotę” jeździł rowerem, do ramy którego miał przyczepiony łom w szmacianym pokrowcu. Łomem wyważał drzwi lub okna. Mężczyzna w ten sposób okradł domy jednorodzinne w Strońsku, Wygiełzowie, Paprotni, Kalinowej, Marżynku i Rzechcie. Łupem złodzieja padły pieniądze, biżuteria złota i srebrna, dokumenty, karty bankomatowe i telefony.

Na terenie posesji, którą podejrzany wynajmował, policjanci zabezpieczyli przywłaszczony przez niego na terenie Inowrocławia samochód mercedes E300T. Wraz z konkubiną został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wcześniej był karany za kradzieże, włamania, podrabianie pieniędzy, przestępstwa seksualne, poszukiwano go także sześcioma listami gończymi wydanymi przez prokuratury i sądy w Wałbrzychu, Katowicach, Kaliszu, Bydgoszczy, Wrocławiu i Radzyniu Podlaskim.

Mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jego konkubinie, za pomoc w ukrywaniu przedmiotów pochodzących z przestępstwa, od trzech miesięcy do 5 lat.

(KWP w Łodzi / js)
 

Powrót na górę strony