Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycona kokaina i heroina

Data publikacji 20.08.2010

Wrocławscy policjanci przechwycili ponad 1300 porcji kokainy i heroiny. Część narkotyków zatrzymany mężczyzna ukrył w bieliźnie, pozostałe policjanci znaleźli ukryte w garażu. Ponadto zabezpieczyli m.in. trzy wagi elektroniczne, służące do porcjowania środków odurzających, kilkaset woreczków doi ich pakowania, pieniądze oraz kilka telefonów komórkowych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podejrzany to 34–letni mieszkaniec Wrocławia. Do zatrzymania doszło w godzinach popołudniowych na jednej z ulic, na terenie dzielnicy Grabiszynek.

Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który podjechał samochodem w pobliże garaży i wysiadł z auta rozglądając się nerwowo. Następnie wszedł do jednego z garaży i po chwili wyszedł. Znów nerwowo rozglądając się, wsiadł do swojego samochodu.

Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego mężczyzna zachowuje się podejrzanie. Okazało się, że ma on przy sobie narkotyki, ukryte w bieliźnie. Funkcjonariusze po ujawnieniu środków odurzających, postanowili sprawdzić także garaż, w którym chwilę wcześniej był podejrzany. Tam znaleźli znacznie więcej narkotyków, trzy wagi elektroniczne, służące do ich porcjowania oraz kilkaset woreczków do pakowania.

Łącznie policjanci przechwycili ponad 1300 porcji heroiny i kokainy, a także kilkanaście porcji marihuany. Zabezpieczyli także pieniądze, co do których istnieje podejrzenie, że pochodzą z handlu narkotykami oraz kilka telefonów komórkowych. Funkcjonariusze znaleźli w garażu ponadto różne podzespoły i elementy wyposażenia samochodów, które także zabezpieczono, celem sprawdzenia czy nie pochodzą z przestępstwa.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci z komisariatu na wrocławskim Grabiszynku w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz z uwagi na podejrzenie o handel nimi - miejsca, gdzie one trafiały.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem czyny jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast handel środkami odurzającym zagrożony jest karą do 8, a w przypadku znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony