Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel narkotykami

Data publikacji 20.08.2010

Mazowieccy kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. U jednego z nich znaleźli 23 krzaki konopi, które niebawem miały trafić na rynek. To kolejne zatrzymanie w sprawie, w której zarzuty usłyszały już 44 osoby, a 9 zostało tymczasowo aresztowanych.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Żyrardowa i Mszczonowa, w wieku od 20 do 23 lat. Podejrzewani są o handel narkotykami i posiadanie środków odurzających. Podczas przeszukania na terenie posesji jednego z mężczyzn policjanci znaleźli plantację konopi. Rośliny w różnej fazie wzrostu rosły w przydomowym ogródku, łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 23 krzaki. Z ich ustaleń wynika, że miał to być kolejny zbiór konopi. Pierwsze rośliny mężczyzna hodował już od maja i po ich zebraniu rozpoczął kolejną hodowlę. Zatrzymanym postawiono zarzuty handlu narkotykami, posiadania, a jednemu z nich nielegalnej uprawy środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym.

To kolejne udane działania w sprawie, która rozpoczęła się w marcu 2009 roku. Wtedy zatrzymano pierwsze osoby pochodzące z okolic Grójca, które na dużą skalę handlowały narkotykami w dyskotekach. Dotychczas zarzuty handlu narkotykami i ich posiadania usłyszały 44 osoby, 9 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu pierwsze akty oskarżenia przeciwko 11 osobom.

(KWP w Radomiu / łn)
 

Film Zatrzymani za handel narkotykami

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za handel narkotykami (format flv - rozmiar 5.44 MB)

Powrót na górę strony