Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust podawał się za kobietę

Data publikacji 20.08.2010

Podając się za kobietę, wyłudził od poznanego przez Internet mężczyzny ponad 60 tysięcy złotych. Policja przestrzega przed takimi kontaktami i przekazywaniem pieniędzy osobom nieznajomym.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Tarnowie zatrzymali 34-letniego mieszkańca Tarnowa, który doprowadził 26-letniego mężczyznę do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Wprowadził go w błąd co do swojej tożsamości i, podając się za kobietę, wyłudził od mężczyzny pieniądze w kwocie ponad 60 tysięcy złotych.

Jak się okazało, mężczyźni poznali się przez Internet – jeden z nich (pokrzywdzony) był przekonany, że koresponduje z kobietą. Wybierali różne formy kontaktu – poprzez czat, komunikatory i SMS-y. Nigdy nie spotkali się w rzeczywistości, a mimo to „kobieta” zdobyła zaufanie mężczyzny w tak dużym stopniu, że był skłonny pomagać jej finansowo. Czynił to, gdy tylko napisała, że znalazła się w kłopocie i potrzebuje pieniędzy. Na konto nieznajomej kobiety wpływały kolejne transze przelewane w różnych kwotach – w sumie ponad 60 tysięcy złotych (mężczyzna chcący pomóc zadłużył się nawet na poczet wspierania swojej wybranki).

Gdy po jakimś czasie mężczyzna nabrał wątpliwości co do swojej wirtualnej towarzyszki, sprawą zajęli się policjanci. Szybko ustalili, że mieszka w Tarnowie i już wkrótce okazało się, że jest to mężczyzna. Usłyszał już zarzut oszustwa.

(KWP w Krakowie / łn)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja