Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli w Bogatyni z bronią i narkotykami

Data publikacji 20.08.2010

Za posiadanie narkotyków i broni, odpowiedzą przed sądem dwaj obywatele Czech, zatrzymani przez funkcjonariuszy realizujących zadania w dotkniętej powodzią Bogatyni. Przy zatrzymanych znaleziono około 70 porcji amfetaminy i pistolet gazowy, rewolwer oraz pistolet na ostrą amunicję, a także kilkadziesiąt sztuk amunicji do tej broni. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymani byli pod wpływem narkotyków.

W nocy z 19 na 20 sierpnia 2010 roku policjant z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni i funkcjonariusz Straży Granicznej, realizując wspólnie zadania na terenie miasta dotkniętego powodzią, uzyskali informację o podejrzanie zachowujących się dwóch mężczyznach, siedzących w samochodzie na czeskich numerach rejestracyjnych.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić owych mężczyzn. Podczas kontroli okazało się, że są nimi dwaj obywatele Czech, w wieku 26 i 30 lat. Ich dziwne, podejrzane zachowanie, jak się okazało po przeprowadzonym badaniu, było efektem tego, że byli pod wpływem narkotyków. Sami też mieli przy sobie środki odurzające. Przy kontrolowanych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie blisko 70 porcji amfetaminy.

Okazało się jednak, że to nie wszystko. Sprawdzając samochód, funkcjonariusze znaleźli także ukrytą broń palną – pistolet gazowy, rewolwer i pistolet na ostrą amunicję. Zabezpieczono także kilkadziesiąt sztuk amunicji do tej broni.

Policjanci podejrzewają, że zatrzymani mieli zamiar rozprowadzić narkotyki w naszym kraju. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy zabezpieczona broń nie była wykorzystywana wcześniej do popełniania przestępstw.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie broni i narkotyków grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony