Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści zbierali pieniądze na rzecz powodzian

Data publikacji 20.08.2010

Małopolscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o oszustwo. Sprzedawali oni płyty CD z muzyką pod pozorem przeznaczenia uzyskanych pieniędzy na rzecz powodzian. Ofiarą oszustów padło kilkanaście osób z miejscowości Osiek. Teraz grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze KPP w Oświęcimiu zatrzymali w miejscowości Osiek pięciu mężczyzn (25-, 19-, 32-, 23- i 26-latka), mieszkańców Kozłowa, Kielc, Dęblina i Krakowa. Pod pozorem zbiórki pieniędzy na rzecz pomocy dzieciom z terenów popowodziowych oferowali oni zakup płyt CD z muzyką. Udało im się oszukać kilkanaście osób. Zatrzymani złożyli wyjaśnienia. Prokuratura Rejonowa na wniosek Policji zastosowała wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Oszustom grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzonych, którzy wpłacając pieniądze chcieli pomóc dzieciom poszkodowanym w wyniku powodzi, jest znacznie więcej - nie tylko w Osieku, ale także w innych miejscowościach.

(KWP w Krakowie / łn)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja