Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za uprowadzenie

Data publikacji 23.08.2010

Lubińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie. Sprawcy bijąc i kopiąc, a także ciągnąc pokrzywdzonego na linie za samochodem, próbowali na nim wymusić, by przyznał się, że jednemu z nich ukradł rower. Zatrzymanym grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy powiatowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie. Podejrzani to mieszkańcy gminy Rudna, w wieku 27 i 33 lat. Do zatrzymania doszło na ulicach miejscowości, w której mieszkają.

18 sierpnia 2010 r. na jedną z posesji leżących w gminie Rudna przyjechało dwóch mężczyzn. Mężczyznę, który tam mieszkał siłą zaciągnęli do samochodu i wywieźli go do lasu. W ten sposób próbowali zmusić go, by przyznał się, że ukradł rower jednemu ze sprawców. Kiedy ten się nie przyznawał, sprawcy bili go pięściami i kopali.

Gdy zastosowane metody nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, napastnicy przywiązali mężczyznę za nogę linką do samochodu i ciągnęli go po leśnej drodze. Na szczęście, niedaleko całego zajścia przejeżdżał samochód, którego kierowca widząc, co się dzieje zatrąbił. Sprawcy uciekli, pozostawiając pokrzywdzonego.

Mężczyzna dopiero po dwóch dniach zdecydował się powiadomić o zajściu policję. Funkcjonariusze niezwłocznie zajęli się sprawą. Na podstawie zebranych informacji i przeprowadzonych czynności operacyjnych, wytypowali podejrzewanych o to uprowadzenie. Napastnicy wpadli w ręce policji jeszcze tego samego dnia. Po zatrzymaniu, trafili do policyjnego aresztu. Obaj mężczyźni decyzją sądu - na wniosek prokuratury, zostali już tymczasowo aresztowani.

(KWP we Wrocławiu / js)
 

Film Odpowiedzą za uprowadzenie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowiedzą za uprowadzenie (format flv - rozmiar 3.4 MB)

Powrót na górę strony