Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kopiąc złamał nogę 7-latkowi

Data publikacji 23.08.2010

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o pobicie 7-letniego chłopca. Dziecku stojącemu przy przejściu dla pieszych wypadła na ulicę piłka. Sprawca, po tym jak wysiadł z auta, które zatrzymało się na czerwonym świetle, kopnął dwukrotnie chłopca w nogę, powodując u niego jak się okazało, złamanie kości udowej. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia.

21 sierpnia br., oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony telefonicznie o pobiciu małego dziecka. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że do zdarzenia doszło na jednej z ulic. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia samochodem.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że 7-letni chłopiec stał razem z innymi dziećmi przy przejściu dla pieszych. W pewnym momencie piłka, którą trzymał w rękach, wypadła mu na jezdnię - chłopiec wszedł za nią. Przed przejściem, na czerwonym świetle, zatrzymało się auto, z którego wysiadł mężczyzna. Prawdopodobnie zdenerwowany zachowaniem chłopca, złapał go, a następnie kopnął dwa razy w nogę.

Następnie kierowca wsiadł do samochodu i szybko odjechał. Chwilę później był już w rękach Policji. Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec Legnicy.

Po przebadaniu przez lekarza okazało się, że w wyniku kopnięć, chłopiec doznał złamania kości udowej.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pp)
 

Powrót na górę strony