Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podawali się za policjantów i wyłudzali pieniądze

Data publikacji 23.08.2010

Funkcjonariusze z Radomia zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podając się za policjantów wyłudzali pieniądze od właścicieli sklepów. Prowadzący sprawę podejrzewają, że zatrzymani mogli w ten sposób oszukać kilkanaście osób. Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu przedstawiła mężczyznom zarzuty. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Korupcją Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu otrzymali informację o trzech mężczyznach, którzy podając się za policjantów, w zamian za odstąpienie od kontroli, chcieli wyłudzić kilka tysięcy złotych od właściciela jednego ze sklepów w powiecie radomskim. Podejrzani mężczyźni, którzy poruszali się samochodem marki Renault, wpadli w ręce policjantów z KP Ciepielów. Przy zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli fałszywą odznakę policyjną, która jak się później okazało, została zakupiona w Internecie. 22, 30 i 31-latek, trafili do policyjnego aresztu.

Sprawą fałszywych policjantów zajęli się funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. W początkowych czynnościach uczestniczyli również funkcjonariusze z Biura Spraw Wewnętrznych KGP. Jak ustalono, mężczyźni działali od około miesiąca w powiecie radomskim i w powiatach ościennych. Obserwując wiejskie sklepy czekali na osoby pijące w ich okolicach alkohol. Wówczas legitymując się fałszywą policyjną odznaką, kontaktowali się z właścicielami sklepów i za picie przez ludzi alkoholu przed sklepem, grozili zabraniem koncesji. W czasie rozmowy sugerowali inne możliwe rozwiązanie sprawy - określoną kwotę za odstąpienie od dalszych czynności. Nie gardzili żadną kwotą.

Policjanci oceniają, że fałszywi funkcjonariusze mogli w ten sposób oszukać kilkunastu właścicieli sklepów.

Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu przedstawiła mężczyznom zarzuty oszustwa i podawania się za policjantów. Na wniosek Sądu Rejonowego w Zwoleniu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Osoby, które w ostatnim czasie padły ofiarami trójki oszustów podających się za policjantów mogą zgłaszać się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP Radom pod nr tel. (48) 345-31-67.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony