Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 4,5 kg narkotyków

Data publikacji 23.08.2010

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn w wieku 46 i 51 lat. Podejrzani są oni o posiadanie i przewóz na terytorium RP znacznej ilości środków odurzających. Podczas przeszukania pojazdu, którym poruszali się mężczyźni, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 4,5 kilograma środka, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Wczoraj Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowania na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, w wyniku dynamicznie prowadzonych działań i realizacji kolejnego etapu sprawy, dokonali zatrzymania 46-letniego mieszkańca Kielc i 51-latka, bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyźni podejrzani są o posiadanie i przewóz z Holandii na teren Rzeczypospolitej Polskiej znacznej ilości środków odurzających.

Na drodze krajowej nr 7, policjanci dokonali zatrzymania pojazdu marki Audi, którym poruszali się dwaj mężczyźni, jak się później okazało, wielokrotnie karani za różnego rodzaju przestępstwa.

Kierowca na widok policjantów podjął ucieczkę, chcąc za wszelką cenę uniknąć kontroli. Kryminalni, wspierani policjantami umundurowanymi, sprawnie i szybko uniemożliwili uciekinierom dalszą jazdę.

Podczas przeszukiwania pojazdu funkcjonariusze znaleźli ponad 4,5 kilograma środka odurzającego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Narkotyki spakowane były w kilka dużych toreb foliowych. Gdyby zabezpieczony środek odurzający trafił na rynek, jego wartość po sprzedaży wyniosłaby około 135 tys. złotych.

Śledczy zabezpieczyli na poczet przyszłych kar pojazd, którym zatrzymani przewozili środki odurzające, a także 1000 złotych i 3000 euro.

Prowadzona przez wydział narkotykowy komendy miejskiej sprawa ma niewątpliwie charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Kielcach / pp)
 

Film Policjanci zabezpieczyli 4,5 kg narkotyków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli 4,5 kg narkotyków (format flv - rozmiar 2.14 MB)

Powrót na górę strony