Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione motocykle

Data publikacji 24.08.2010

Kryminalni z KPP w Sulęcinie odzyskali dwa skradzione motocykle. Zatrzymali również sprawców kradzieży i pasera. Mężczyźni posłużyli się ofertą, którą znaleźli w Internecie. Udając zainteresowanie kupnem motocykla, poznali zabezpieczenia garażu, do którego później się włamali.

W nocy 15 na16 sierpnia br. Włamano się do jednego z garaży w Torzymiu. Skradziono dwa motocykle crossowe Yamaha i Suzuki wraz z osprzętem – wszystko warte około 8,5 tys. zł.

Poszukiwania prowadzone przez policjantów w lokalnym środowisku nie dały żadnych rezultatów, dopiero gdy je rozszerzono, funkcjonariusze wpadli na ślad. Po sprawdzeniu informacji policjanci z Sulęcina odnaleźli motocykle w opuszczonych i nieużytkowanych budynkach w Czerwieńsku.

Wkrótce ustaleni zostali także sprawcy włamania - dwaj bracia w wieku 21 i 18 lat. W ukryciu skradzionych rzeczy pomagał im kolega. Wszyscy zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali również pozostałe skradzione rzeczy. Włamywacze i paser usłyszeli zarzuty, przyznali się do winy.

Okazało się, że mężczyźni wykorzystali informację zamieszczoną na portalu motoryzacyjnym, gdzie właściciel wystawił do sprzedaży jeden z motocykli. Bracia, udając zainteresowanie zakupem motocykla, dotarli do właściciela. Najpierw obejrzeli zabezpieczenia garażu i samych motocykli, a następnie włamali się i je ukradli.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / js)

Powrót na górę strony