Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł inicjator 15 oszustw

Data publikacji 24.08.2010

W ręce policjantów wpadł inicjator przestępczego procederu – Mariusz U. wyszukiwał mężczyzn, którzy, korzystając ze swoich danych, zawierali umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. 23-latek dostarczał im sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Mężczyźnie jeszcze dziś zostanie przedstawionych 15 zarzutów.

Inicjatorem tego przestępczego procederu był Mariusz U. Mężczyzna działał w miejscowości Tłuszcz – wyszukiwał mężczyzn, którzy na swoje dane zawierali umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, a następnie oddawali telefony, które otrzymywali od operatorów telefonii komórkowej i cyfrowej, pomysłodawcy. Wcześniej dostawali od niego sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Za „użyczenie” swoich danych dostawali 200-300 złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą bardzo szybko zatrzymywali mężczyzn, działających jako "słupy". W końcu, po wykonaniu szeregu czynności operacyjnych, dotarli do mózgu całego przedsięwzięcia. Wczoraj po południu, z udziałem kryminalnych z Żoliborza, zatrzymano Mariusza U.

Funkcjonariusze z Bielan ustalili, że mężczyzna działał od marca do maja. Firmy, z którymi podpisywane były umowy, poniosły straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. 23-latkowi jeszcze dziś zostanie przedstawionych 15 zarzutów - mężczyzna odpowie za oszustwa i podrabianie dokumentów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja