Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowały morfiną skradzioną choremu

Data publikacji 24.08.2010

Dwie kobiety, które nielegalnie handlowały morfiną, zatrzymali policjanci z Międzyrzecza. Jedna z nich, 34-letnia Polka mieszkająca w Niemczech, podkradała tabletki swojemu schorowanemu mężowi a następnie przekazywała mieszkającej w Polsce koleżance, która z kolei zajmowała się ich rozprowadzaniem.

Jak ustalili policjanci, 34-latka Polka mieszkająca w Niemczech podkradała tabletki morfiny swojemu choremu na raka płuc mężowi. Tabletki przewoziła następnie do Polski, gdzie przekazywała je swojej koleżance. Ta rozprowadzała je na terenie Międzyrzecza, żądając za jedną tabletkę około 50 zł.

Funkcjonariusze szacują, że w ten sposób na międzyrzecki rynek mogło trafić nawet ponad tysiąc tabletek silnie działającej morfiny. Podczas zatrzymania przy jednej z kobiet zabezpieczono ponad sto tabletek morfiny.

Obie zatrzymane usłyszały po dwa zarzuty. 34-latka odpowie za przewożenie środków odurzających przez granicę i udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, natomiast jej 48-letnia koleżanka, mieszkanka Międzyrzecza, odpowie za posiadanie i handel środkami odurzającymi. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony