Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja w Słupsku zlikwidowana przez CBŚ

Data publikacji 25.08.2010

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP zlikwidowali w Słupsku kolejną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli około 400 krzewów konopi oraz gotowy do wprowadzenia na rynek susz. Do sprawy zatrzymany został nielegalnie przebywający w Polsce, obywatel Wietnamu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Realizację tej sprawy policjanci Centralnego Biura Śledczego planowali już od pewnego czasu, kiedy to wpadli na trop mężczyzny, obywatela Wietnamu podejrzewanego o uprawę konopi indyjskich. Śledztwo przeprowadzone przez policjantów wykazało, że do nielegalnego procederu dochodziło na jednej z posesji w Słupsku. Teren ten został objęty dyskretną obserwacją. Kiedy podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się, przystąpili do realizacji.

Na posesji policjanci zabezpieczyli około 400 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu oraz susz roślinny gotowy już do wprowadzenia do obrotu. Ich czarnorynkowa, szacunkowa wartość to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze za nielegalną produkcję odpowiedzialny był obywatel Wietnamu, który przebywał nielegalnie w Polsce. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Słupsku.

(KGP / kj, mw)

Film Plantacja w Słupsku zlikwidowana przez CBŚ

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Plantacja w Słupsku zlikwidowana przez CBŚ (format flv - rozmiar 3.43 MB)

Powrót na górę strony