Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Twierdził, że 4,5 tys. porcji narkotyków ma na własne potrzeby

Data publikacji 25.08.2010

Mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków zatrzymali policjanci z Jeleniej Góry. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 4,5 tysiąca porcji marihuany. 28-latek usiłował przekonać policjantów, że znalezione przez nich narkotyki, przeznaczone były na własne potrzeby. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze uzyskali informację o tym, że 28-letni mieszkaniec Kowar, może trudnić się przestępczością narkotykową.

Informacja ta wkrótce potwierdziła się. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 4,5 tysiąca porcji marihuany oraz dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania środków odurzających. Mężczyzna twierdził, że zabezpieczone środki odurzające posiada na własne potrzeby, jednak policjanci nie dali wiary jego tłumaczeniom. 28-latek został zatrzymany.

Policjanci ustalają teraz źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, kanały dystrybucji oraz odbiorców indywidualnych. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających mężczyźnie grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli potwierdzi się, że 28-latek zajmował się również dystrybucją narkotyków, grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony