Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

9 tysięcy porcji marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 25.08.2010

Ponad 2,2 kg zabezpieczonej marihuany oraz 5 zatrzymanych osób to efekt działań, jakie przeprowadzili policjanci zwalczający przestępczość narkotykową. Z tej ilości narkotyku można by sporządzić prawie 9 tys. porcji – ich szacunkowa wartość czarnorynkowa to blisko 90 tys. złotych. Zatrzymanym mężczyznom grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Akcja była prowadzona przez policjantów zajmujących się walką z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, wspomaganych przez CBŚ i kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Mundurowi weszli do kilkunastu mieszkań i pomieszczeń gospodarczych w centrum miasta. W jednym z nich policjanci ujawnili magazyn, w którym przestępcy ukrywali spore ilości tej nielegalnej substancji. Z kolei w innym mieszkaniu policjanci ujawnili rosnące w donicy drzewko marihuany.

Policjanci podczas działań zabezpieczyli łącznie ponad 2,2 kg suszu marihuany, wagę do odmierzania porcji, foliowe worki, tzw. dilerk,i oraz ponad 2-metrową roślinę. Z takiej ilości zabezpieczonego narkotyku można by sporządzić blisko 9 tys. porcji konsumenckich. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacowana jest na kwotę prawie 90 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien pieniądze w kwocie ponad 27 tys. złotych.

Do policyjnego aresztu trafiło pięciu mieszkańców Lublina: 32-letni Paweł A., 38-letni Dariusz N., 29-letni Paweł O., 27-letni Paweł D. oraz 22-letni Wojciech T. Jak ustalili policjanci, mężczyźni od dłuższego czasu trudnili się sprzedażą narkotyków. Teraz funkcjonariusze ustalają rolę każdego z nich we tym przestępczym procederze. Wobec 22-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Natomiast wobec pozostałych zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt.

W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadzanie do obrotu środków odurzających w znacznej ilości zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, który wyjaśnia wszelkie okoliczności tego procederu.

(źródło: KWP w Lublinie / mg)
 

Film 9 tysięcy porcji marihuany nie trafi na rynek

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 9 tysięcy porcji marihuany nie trafi na rynek (format flv - rozmiar 2.03 MB)

Powrót na górę strony