Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 26.08.2010

Policjanci z Głubczyc i Kietrza zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którym zarzuca się pobicie i usiłowanie zabójstwa 48-letniego mężczyzny. Trzem zatrzymanym braciom postawiono zarzut pobicia, którego skutkiem było ciężkie uszkodzenie ciała. Natomiast zatrzymany 16-latek za usiłowanie zabójstwa odpowie jak dorosły.

23 sierpnia Br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach został powiadomiony o tym, że do szpitala w Branicach przywieziono mężczyznę z ranami kłutymi klatki piersiowej i potłuczeniami. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce policjantów służby kryminalnej, którzy przeprowadzili czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Głubczycach.

Kryminalni ustalili, że w nocy z 22 na 23 sierpnia w jednej z miejscowości gminy Branice doszło do pobicia i kilkukrotnego ugodzenia ostrym narzędziem 48-letniego mężczyzny. Rannego mężczyznę karetką przewieziono do szpitala, gdzie przeszedł ratującą mu życie operację. Sam pokrzywdzony nie był w stanie nic powiedzieć na temat tego zdarzenia. Kryminalni ustalili, że ze sprawą mogą mieć związek bracia mieszkający w sąsiedztwie rannego mężczyzny.

Zatrzymano trzech braci 19, 21 i 22-latka, a także 16-letniego wychowanka ośrodka poprawczego, który był na wakacyjnej przepustce. Bracia usłyszeli zarzut pobicia, którego skutkiem było ciężkie uszkodzenie ciała. Grozi im za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast 16-latek odpowie jak dorosły za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu kara 25 lat, a nawet dożywotniego pozbawienie wolności.

Wczoraj sąd zdecydował o aresztowaniu braci na trzy miesiące.

Dziś sąd aresztował najmłodszego z napastników, również na trzy miesiące.

(KWP w Opolu /js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.15 MB)

Powrót na górę strony