Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawców brutalnego pobicia

Data publikacji 27.08.2010

Po prawie dwóch miesiącach śledztwa policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców brutalnego pobicia pod jedną z opolskich dyskotek. 22- i 23-latek, mieszkańcy Opola, zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące. Za pobicie grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

3 lipca br. przed godziną 4 dyżurny KMP w Opolu odebrał zgłoszenie o pobiciu pod dyskoteką Big Ben w Opolu na ulicy Luboszyckiej. Przybyły na miejsce patrol ustalił, że dwóch nieznanych mężczyzn podeszło do samochodu, do którego właśnie wsiadało trzech mężczyzn. Jeden z zatrzymanych, stawiając kufel na dachu auta, stwierdził po numerach rejestracyjnych, że grupka osób jest spoza Opola i powiedział: „teraz się zabawimy”.

Oprawcy zaatakowali 21-, 25- i 26-latka, bili i kopali mężczyzn po całym ciele. 26-latek był dalej katowany mimo tego, że stracił przytomność. O całym zdarzeniu Policję poinformowała 19-letnia siostra jednego z poszkodowanych, która przyjechała zabrać brata z dyskoteki.

Dwójka pokrzywdzonych została przewieziona do szpitala. U 26-latka, który został najdotkliwiej pobity, lekarz stwierdził pęknięcie podniebienia twardego, wstrząśnienie mózgu, złamanie zatok szczękowych i masywu szczękowego, złamanie nosa, przesunięcie korzeni zębowych do zatok szczękowych oraz złamania zębów.

Kryminalni z KMP w Opolu podjęli czynności operacyjne w celu zatrzymania sprawców tego brutalnego pobicia. Po 2 miesiącach śledztwa policjanci ustalili i zatrzymali 22- i 23-latka. Obaj mężczyźni są mieszkańcami Opola i obaj są znani opolskim funkcjonariuszom. 22-letni Kamil S. był karany za kradzieże, w toku jest również sprawa z Zabrza z 2007 roku, gdzie brał udział w zamieszkach na stadionie. Natomiast 23-letni Przemysław T. ma na swoim koncie pobicia, rozboje, włamania, znieważanie funkcjonariuszy oraz fałszywe zeznania.

Kamil S. przyznał się do pobicia, jednak jego 23 – letni kompan zaprzecza całemu zajściu.

24 i 25 sierpnia mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu, który w stosunku do nich zastosował 2-miesięczny tymczasowy areszt. Teraz za pobicie grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja nadal poszukuje świadków tego zdarzenia. Osoby, które widziały pobicie pod dyskoteką Big Ben proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo – Śledczym KP II w Opolu osobiście bądź telefonicznie - 77 422 3561.

(KWP w Opolu / łn)

Powrót na górę strony