Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny "wnuczek" w areszcie

Data publikacji 27.08.2010

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia wspólnie z funkcjonariuszami z Metra zatrzymali mężczyznę, który działając metodą na tzw. "wnuczka" chciał oszukać mieszkańca Bielan i wyłudzić od niego 20 tys.zł. Dzisiaj 32-letni Marek Z. usłyszy zarzuty usiłowania oszustwa, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Policjanci sprawdzają czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

Rano w mieszkaniu pokrzywdzonego zadzwonił telefon. W czasie rozmowy okazało się, że to kuzyn, który nagle potrzebował większej kwoty pieniędzy. Chodziło o wpłatę kilkunastu tysięcy złotych na rzecz funduszu finansowego. Twierdził, że jeżeli tych pieniędzy nie będzie, wówczas straci kilkadziesiąt tysięcy zł. Starszy Pan zgodził się pomóc kuzynowi. Pojechał do centrum Warszawy na Pl. Bankowy i tam w banku wypłacił pieniądze. Kiedy w umówionym miejscu czekał na kuzyna, podszedł do niego obcy mężczyzna, który powiedział, że w imieniu krewnego przyszedł po pieniądze.

W tym momencie pokrzywdzony przypomniał sobie o tym, że w taki właśnie sposób działają oszuści i odpowiedział przytomnie nagabującemu go chłopakowi, że nie wie o co chodzi i nie zna osoby o takim imieniu jak podał człowiek dopominający się o pieniądze. Taka reakcja spowodowała, że oszust się wycofał. Pokrzywdzony w tym czasie zszedł do metra, gdzie powiadomił o całej sytuacji policyjny patrol.

Po ustaleniu rysopisu funkcjonariusze ruszyli na poszukiwanie oszusta. Po kilku minutach w okolicach Pl. Bankowego zatrzymano podejrzewanego. 32-letni Marek Z. noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj po czynnościach śledczych mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony