Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na ajencję bankową, wpadli 2 minuty po zgłoszeniu

Data publikacji 28.08.2010

Dwaj mężczyźni 28-letni Grzegorz K. oraz 41-letni Mariusz R. zostali zatrzymani podczas napadu na jedną z ajencji bankowych na elbląskim osiedlu Nad Jarem. Mężczyźni posłużyli się atrapami broni. Dzięki szybkiej reakcji kasjerki, która uruchomiła alarm i pomocy postronnych osób, zablokowano sprawcom drogę ucieczki. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 16.10 w jednej z elbląskich ajencji bankowych na osiedlu Nad Jarem. Dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do budynku ajencji i przy użyciu atrap przypominających broń palną próbowało zastraszyć kasjerkę. Kobieta uciekła na zaplecze i podniosła alarm. Dzięki temu oraz pomocy postronnych osób udało się zablokować sprawcom drogę ucieczki. Zamknięto również drzwi wyjściowe do ajencji oraz zawiadomiono oficera dyżurnego policji. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia byli w ciągu 2 minut od zgłoszenia. Sprawcy próbowali wydostać się na zewnątrz kopiąc i uderzając rękoma w przytrzymywane przez inne osoby drzwi.

Policyjny patrol zatrzymał obu mężczyzn wydając im polecenia położenia się na ziemi. Chwilę później okazało się, że obaj podejrzewani znani są policji i byli już karani za przestępstwa. Co więcej 41-letni Mariusz R. był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Teraz obaj sprawcy zostali zatrzymani w areszcie. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

 

Powrót na górę strony