Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 28.08.2010

Kilkaset porcji amfetaminy i marihuany, znaleźli nad ranem w dwóch zaparkowanych samochodach wrocławscy policjanci. W sprawie tej zatrzymano trzech mężczyzn. Podejrzewani o przestępstwa narkotykowe trafili do policyjnego aresztu. Jak ustalili funkcjonariusze, jeden z nich był także poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia w wieku od 25 do 36 lat. Do zatrzymania doszło o świcie, na jednej z ulic wrocławskiej dzielnicy Fabryczna.

Około 5.20 funkcjonariusze z wrocławskiego oddziału prewencji patrolując rejon osiedla Gądów zauważyli trzech mężczyzn siedzących w samochodzie. Na widok policyjnego patrolu, zaczęli się oni nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić jaki jest tego powód.

Okazało się, że mieli oni w samochodzie narkotyki. Policjanci sprawdzając auto znaleźli między przednimi fotelami oraz w schowku na bezpieczniki amfetaminę, a w bagażniku wagę elektroniczną do porcjowania środków odurzających. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że zaparkowany obok drugi samochód należy także do jednego z mężczyzn. Sprawdzili również to auto. Okazało się, że tam też były narkotyki. Pod wycieraczką znaleźli marihuanę.

Policjanci zabezpieczyli łącznie około 430 porcji środków odurzających. Trzej zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili również, że jeden z nich, 36 – latek poszukiwany był do osadzenia w zakładzie karnym.

Policjanci z komisariatu Wrocław – Fabryczna wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia narkotyków i miejsce do którego miały one trafić.
Za posiadanie środków odurzających grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli zgromadzony materiał wykaże, że zatrzymani handlowali również narkotykami wówczas grozić im może kara do 8 lat, a gdy w grę wchodzić będzie ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony