Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o handel dziećmi na terenie całej Polski zatrzymany

Data publikacji 30.08.2010

Mężczyznę podejrzanego o organizowanie nielegalnych adopcji nowo narodzonych dzieci zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Mieszkaniec południowej wielkopolski pośredniczył w „dzikiej adopcji” co najmniej 12 dzieci.

Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali w środę mężczyznę podejrzanego o organizowanie „dzikiej adopcji” nowo narodzonych dzieci. Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo w sprawie nielegalnego organizowania adopcji. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty zorganizowania takiego procederu w dwunastu przypadkach na terenie całego kraju. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Zatrzymany mężczyzna odnajdywał kobiety w ciąży albo takie, które chciały zajść w ciążę. Kobiety te zgadzały się oddać nowo narodzone dzieci za określoną sumę pieniędzy. Nawiązywał także kontakty z osobami chcącymi przyjąć na wychowanie noworodka i gotowymi zapłacić za dziecko.

Wypełniając rolę pośrednika oferował biologicznym matkom od 30 do 70 tysięcy złotych za oddanie dziecka. Dla siebie zachowywał prowizję sięgającą niekiedy kilkunastu tysięcy złotych.

Za czerpanie korzyści majątkowych z nielegalnego organizowania adopcji dzieci grozi kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony